انتقال فناوری فرآوری سیست آرتمیا توسط دانشگاه ارومیه به قزاقستان

انتقال فناوری فرآوری سیست آرتمیا توسط دانشگاه ارومیه به قزاقستان لینك بگیر: قرارداد انتقال دانش فنی عمل آوری و فرآوری سیست آرتمیا بین دانشگاه ارومیه و یك شركت قزاقستانی به امضا رسید.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا طی مراسمی با حضور دكتر حب نقی رئیس و مسئولین دانشگاه ارومیه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان، مدیر كل شیلات و آبزی پروری وزارت كشاورزی و مدیران محلی، واحد عمل آوری و فرآوری سیست آرتمیا در شهر آستانه (نورسلطان)، پایتخت قزاقستان افتتاح شده و قرارداد انتقال دانش فنی فرآوری سیست آرتمیا توسط رئیس دانشگاه ارومیه، رئیس پژوهشكده آرتمیا و مدیر شركت قزاقستانی به امضا رسید.
دكتر رحیم حب نقی، رئیس دانشگاه ارومیه در این خصوص اظهار داشت: پژوهشكده آرتمیای دانشگاه ارومیه متعهد شده است دانش فنی تولید سیست مرغوب را به این كشور انتقال داده و ارزش افزوده بسیار بالا برای این محصول پرمتقاضی ایجاد كند.
رئیس دانشگاه ارومیه این قرارداد را نمونه ای از همكاریهای بین كشورهای منطقه دانست و بیان كرد: هر دو طرف قرارداد از منافع آن بهره مند خواهند شد.
وی ادامه داد: در حاشیه این مراسم مدیر یك مؤسسه پژوهشی قزاق نیز با استقبال زیاد از این همكاری، جهت عقد قرارداد برای مطالعه منابع آرتمیا در قزاقستان و ارتقای كیفی سیست آرتمیا اظهار علاقه و اعلام نمود كه از فعایت های پژوهشی فناورانه در این صنعت حمایت مالی به عمل خواهد آورد.
دكتر صابر، سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان نیز راه اندازی واحد عمل آوری سیست آرتمیا را مقدمه ای برای فعالیت های گسترده در زمینه های شیلاتی بین دو كشور دانسته و حمایت خودرا برای توسعه اینگونه برنامه ها اعلام نمود.
به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، قزاقستان دارای دریاچه های گوناگون شور و منابع غنی آرتمیا بوده و تاكنون این محصول اساسی آبزی پروری را به صورت خام و به قیمت پایین به فروش می رساند.

منبع:

1398/03/28
13:57:57
5.0 / 5
4492
تگهای خبر: تولید , سئو , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی