انتقال فناوری و بومی سازی طرح توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس اجرایی می شود

انتقال فناوری و بومی سازی طرح توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس اجرایی می شود لینك بگیر: با بومی سازی طرح توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس، تعاونی های صیادی، تقویت و توسعه اشتغال ایجاد می شود.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، ستاد توسعه فناوری های آب، خشكسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر مبنای تفاهم نامه مشترك با سازمان شیلات كشور و با همكاری شركت های دانش بنیان داخلی، تعاونی صیادان و شركت های خارجی انتقال و بومی سازی دانش فنی توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس را در اولویت برنامه های سال جاری خود قرار داده است.
هم اكنون مذاكرات شركت های فعال خارجی و دانش بنیان داخلی برای انتقال این فناوری انجام شده كه سازوكار و فرایند انجام این طرح در حال بررسی و نهایی شدن است. در صورت تامین اهداف و خواسته های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان شیلات در جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان، توسعه فناوری های راهبردی متناسب با نیازهای كشور و همینطور ایجاد اشتغال، این فناوری با یك مدل و فرایند مشخص به شركت های داخلی منتقل می شود.
پذیرنده انتقال این فناوری از یك طرف شركت های دانش بنیان بعنوان توسعه دهنده فناوری و از سوی دیگر جامعه صیادان بعنوان بهره بردار نهایی خواهند بود. استفاده از تخصص شركت های خارجی در كنار پتانسیل ها و توانمندی های داخلی روند دستیابی به فناوری ساخت و نصب قفس های پرورش ماهی را سرعت می بخشد. بهره گیری از ظرفیت ها، توانمندی ها، تجربه و امكانات داخلی و خارجی و تقویت تعاونی های صیادی و توسعه اشتغال همچون مزایای اجرای این طرح در حوزه شیلات است.
بر مبنای اعلام روابط عمومی معاونت علمی، همینطور طرح دیگری هم برای بوم سازی كلیه مراحل طراحی تا بهره برداری پروژه پرورش ماهی در قفس با تاكید بر توان داخلی شركت های فعال در حوزه شیلات و یا شركت های دانش بنیان این حوزه در حال انجام می باشد كه این طرح هم در مرحله طراحی و تست در مقیاس های آزمایشگاهی بوده و می توان امیدوار بود با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان های ذیربط توسعه یابد.
منبع:

1398/03/26
15:00:53
5.0 / 5
4361
تگهای خبر: دانش بنیان , شركت , صنعت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی