ساخت دستگاهی برای حذف ریزگردها و تركیبات آلی از هوا

ساخت دستگاهی برای حذف ریزگردها و تركیبات آلی از هوا لینك بگیر: پژوهشگران دانشگاه آزاد مرودشت با استفاده از نانو كربن و رشته های میكروكربن دستگاه پرتابلی برای تصفیه هوا و ریزگردها تولید كردند.


دكتر مهرداد غلامی، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد مرودشت و مجری طرح در گفت و گو با ایسنا، دستگاه ساخته شده را دستگاهی برای مقابله با آلودگی های هوا دانست و اظهار داشت: این دستگاه یك پالایشگر هوا است كه می تواند تركیبات آلی و ریزگردها را از هوا پالایش كند.
وی شعاع عمل این دستگاه را ۳ متر دانست و اظهار نمود: این دستگاه قادر می باشد در محیط های بسته در مدت ۳۰ ثانیه آلودگی های موجود در محیط را جذب نماید.
غلامی پایه ساخت این دستگاه را رشته های میكرو كربن دانست و افزود: این رشته ها با شاخك های نانو كربن پوشش داده و به منظور فعال سازی سر تیز این شاخك ها از امواج الكترومغناطیسی استفاده كردیم. بوسیله این روش واكنش های كاتالیستی حاصل شد.
مجری طرح با تاكید بر اینكه بر اثر واكنش های كاتالیستی، سوپر اكسید تولید می شود، افزود: سوپر اكسید می تواند با تركیبات آلی مخلوط شود و در نهایت دی اكسید كربن و بخار آب تولید می شود.
عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد مرودشت، خروجی این پالایشگر هوا را بخار آب دانست و تصریح كرد: سیستم طراحی شده، قابل حمل است.
منبع:

1398/03/10
16:27:13
5.0 / 5
4429
تگهای خبر: تولید , دستگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی