بررسی مسائل فراروی خانواده های اتیسم  در یك همایش علمی

بررسی مسائل فراروی خانواده های اتیسم  در یك همایش علمی به گزارش لینك بگیر همایش ملی «خانواده، اختلال اتیسم و چالش های همراه» به منظور آگاه سازی اجتماعی و كمك به خانواده های كودكان با اختلال اتیسم برای نخستین بار در كشور و از جانب دانشكده روان شناسی و علوم تربیتی نهم اردیبهشت ماه جاری در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می گردد.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، دكتر احمد برجعلی، رئیس دانشكده روان شناسی و علوم تربیتی و رئیس همایش ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این همایش با هدف بررسی مسائل فراروی خانواده های اتیسم و چالش هایی كه در مواجهه با آن روبرو هستند، با حضور استادان، محققان و صاحب نظران این حوزه برگزار می شود.
وی با اشاره به این كه چالش های داشتن كودك با اختلال اتیسم، فقط محدود به خانواده نبوده، بلكه بگونه ای پیكره اجتماعی را هم متاثر كرده است، اضافه كرد: امروز می بینیم در میان افراد با مشكلات و معلولیت های جسمی و ذهنی، بیشترین سخن درباره اختلال اتیسم است، به صورتی كه خط اول پژوهش و مطالعات علمی را به خود اختصاص داده و این نگرانی به جایی رسید كه سازمان ملل در سال ۲۰۰۸، برای مهار، كنترل و كاهش این وضعیت ناگوار، روز دوم آوریل را روز آگاه سازی جهانی اتیسم و ماه آوریل را، "ماه اتیسم" نام گذاری كردند.
دبیر علمی این همایش با اشاره به اقدامات انجام شده از جانب سازمان های مسئول برای درمان و توان بخشی مبتلایان اتیسم خاطرنشان كرد: كشور ایران هم به موازات اقدامات جهانی برای مدیریت این وضعیت ناگوار، اقدامات درخور توجهی در چارچوب پایش، ساماندهی، درمان و توان بخشی انجام داده است و ماحصل آن تأسیس و راه اندازی مراكز و مدارس مختلف توان بخشی و آموزشی بوده است. به نظر می آید بیشترین اقدامات سازمان های ذی نقش در این خصوص متمركز بر خود اختلال اتیسم و كودكان مبتلا به اتیسم بوده است، اما مهم تر از آن گرفتاری ها و چالش های بی‎شمار خانواده های افراد مبتلا بوده است كه در بهت و استرس توجه غالب به خود اختلال اتیسم، مغفول مانده است.
دكتر برجعلی در این خصوص اضافه كرد: تا كنون نشست ها و همایش های زیادی در مورد كودكان با اختلال های مختلف همچون اتیسم، برگزار شده است؛ اما به صورت مشخص به مسائل و چالش های متعددی كه این خانواده ها دچارش هستند، پرداخته نشده است.
وی ادامه داد: بنا به گزارش های پراكنده و البته تایید نشده، نرخ و فراوانی خیلی از مشكلات اجتماعی و روانشناختی همچون افسردگی، استرس و اضطراب، گوشه گیری، سردی و گسلش عاطفی، طلاق، ترك خانواده، مهاجرت، حاشیه نشینی، بیكاری و حتی خودكشی در میان خانواده های دارای كودك اتیسم بیشتر گزارش شده است كه لازم است از جنبه های علمی بررسی و پیگیری شوند.
وی ضمن بیان اهمیت برگزاری این همایش جهت بررسی ابعاد مختلف این مورد با حضور استادان و محققان این حوزه، افزود: با درك و آگاهی از این مشكلات و چالش ها، گروه روان شناسی بالینی این دانشكده بر آن است تا با برگزاری این همایش ملی، با طرح موضوعات و مطالبات مهم خانواده های كودكان با اختلال اتیسم از زبان خود این خانواده ها و جنبه های دیگر این مورد از نگاه محققان، درمانگران و مربیان در حضور مسئولان و قانون گذاران بپردازد.
رئیس این همایش علمی افزود: زندگی فردی، زندگی اجتماعی، زندگی خانوادگی، مسائل پزشكی و حقوق- قانون محورهای این همایش یك روزه است.1398/02/07
16:07:09
5.0 / 5
4466
تگهای خبر: سئو , علم , همایش , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی