افتتاح دستگاه هوشمند بازیافتی ساخت محققان دانشگاهی در دانشگاه شهید باهنر كرمان

افتتاح دستگاه هوشمند بازیافتی ساخت محققان دانشگاهی در دانشگاه شهید باهنر كرمان به گزارش لینك بگیر دو دستگاه هوشمند بازیافت زباله، در جهت تحقق «دانشگاه سبز» و كمك به محیط زیست در دانشگاه شهید باهنر كرمان راه اندازی شد.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، نصرالله فرامرزی، فارغ التحصیل رشته عمران، مخترع و تولیدكننده دستگاه هوشمند بازیافتی اظهار داشت: علت افتتاح این دستگاه در داخل دانشگاه شهید باهنر كرمان، برنامه ریزی و اتخاد تمهیدات لازم در جهت اجرای مدیریت سبز و ارتقای سطح دانشگاه بر مبنای استاندارهای زیست محیطی و دستیابی به معیارهای "دانشگاه سبز" در سطح ملی و بین المللی است كه ابتدا در دانشگاه فردوسی مشهد سپس دانشگاه شیراز و الان در دانشگاه شهید باهنر مستقر و افتتاح شد.

فرامرزی اظهار داشت: تمامی دانشجویان می توانند پسماندهای خویش را جمع آوری كرده و به اپراتورهای دستگاه تحویل دهند، اپراتور با عنایت به كدهای بین المللی بازیافت كه شامل ۷ كد بین المللی و یك كد زباله های دیگر مانند زباله های تخصصی همچون سی دی است، بطری ها را داخل دستگاه انداخته و بعد از آن مبالغ بطری ها توسط خود دستگاه محاسبه می شود.

وی اضافه كرد: این دستگاه دارای چندین مدل است كه نوع تمام اتومات آن اپراتور ندارد، اما نوع معمولی آن دارای اپراتور است. بعد از تحویل كامل بطری ها توسط شهروند یك كارت تحت عنوان بازیافت كارت به فرد داده می شود، تمامی مبالغ بطری ها توسط سیستم نرم افزاری دستگاه محاسبه می شود و به بازیافت كارت فرد واریز می شود و برای دریافت مبلغ، هر فرد می تواند از راه كارت یا از راه كیف اپلیكیشن درخواست خویش را ثبت و مبلغ خویش را دریافت كند.

مخترع و تولیدكننده دستگاه هوشمند بازیافتی اضافه كرد: قیمت دستگاه بین ۲۵ تا ۸۰ میلیون تومان متغیر هست كه در مصرف خانگی توجیه اقتصادی ندارد، هزینه این دستگاه ۴۵ میلیون تومان است و اپراتور دارد. استقبال از دستگاه دارای اپراتور بیشتر بوده، چون زمانی كه متصدی داشته باشد بهتر برای مردم توضیح داده می شود.

فرامرزی با اشاره به اینكه این دستگاه در ۳۵ شهر ایران و برای نخستین مرتبه در كرمان به راه افتاده است، اظهار داشت: یكی از خصوصیت های این دستگاه، بحث اشتغال زایی و صرفه اقتصادی آن است، هم برای كشور، هم برای شهر، هم برای شهروند و فردی كه استفاده می نماید برای مثال، جدا از كارخانه تولیدی آن یك نفر به صورت مستقیم و سه نفر به صورت غیر مستقیم به ازای هر دستگاه مشغول به كار می شوند.

وی اضافه كرد: مهم ترین خصوصیت این دستگاه بحث محیط زیست است كه به جای صدمه زدن به طبیعت، به پاكسازی آن كمك می نماید، به علت اینكه از این طریق فرایند بازیافت كاسته می شود و مستقیم زباله در مبدا پرك می شود و زباله باید خشك باشد، به بیانی دیگر تمام پسماندهای خشك با ارزش به جز، زباله های مرطوب و عفونی قابل بازیافت در این دستگاه است.
1398/02/01
23:22:07
5.0 / 5
5041
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی