در نشست خبری كنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر عنوان شد

ردپای بهینه سازی انرژی در تمدن ایرانی، لزوم توجه به انرژی های تجدیدپذیر دركنار جبران خسارات سیل

ردپای بهینه سازی انرژی در تمدن ایرانی، لزوم توجه به انرژی های تجدیدپذیر دركنار جبران خسارات سیل به گزارش لینك بگیر رئیس پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی با تاكید بر این كه بحث انرژی باید سرلوحه اقدامات و توجهات ما قرار گیرد، اظهار داشت: موارد بسیاری در تمدن ایرانی هست كه سرآمد بحث بهینه سازی مصرف انرژی به شمار می آید و ما ذیل دانش بومی خود از آنها بهره برده ایم.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، هومان لیاقتی در نشست خبری كنفرانس بین المللی "انرژی های تجدیدپذیر و تولید پراكنده ایران" كه امروز در پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با تاكید بر این كه اگر بحث انرژی های نو را جدی نگیریم، با فاجعه روبه رو خواهیم شد، اظهار نمود: اگر قیمت سوخت های فسیلی را بهینه نكنیم، برای نسل های آینده یك فاجعه را به جای خواهیم گذاشت و چنان چه برای انرژی های نو سرمایه گذاری نكنیم، گرفتار خواهیم شد.
وی افزود: خداوند متعال آنچه نعمت بوده، از سوخت فسیلی تا آفتاب عالم تاب را در كشورمان فراهم آورده و مناطقی در ایران وجود دارد كه پتانسیل بسیار خوبی برای انرژی بادی محسوب می شوند.
رئیس پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی تصریح كرد: قرن ۲۱ قرن اقتصاد سبز دوار و اقتصادی می باشد كه در حد توان بتواند ضایعات و پسماند را مورد استفاده قرار دهد.
لیاقتی با اشاره به اینكه كشورمان به لحاظ انرژی زمین گرمایی هم دارای مزیت نسبی است، اضافه كرد: انرژی های نو یك بحث داینامیك و پویاست كه جست و جو و تحقیقات برای آن ادامه دارد؛ دانشكده مهندسی مكانیك و انرژی دانشگاه شهید بهشتی هم با دید وسیع و باز این بحث را پیش می برد و در این دانشكده برای اولین بار در مقطع كارشناسی مهندسی انرژی دانشجو پذیرفته شده است.
وی با اشاره به اینكه كشورمان وظیفه دارد عرصه انرژی های نو را به دنیا بشناساند و راهكاری بومی ساز عرضه نماید، خاطرنشان كرد: آبیاری كوزه ای كه در سنت ایرانی ها وجود داشته، مادر آبیاری قطره ای كنونی است و به عبارتی می توان گفت موارد بسیاری در تمدن ایرانی وجود دارد كه سرآمد بحث بهینه سازی مصرف انرژی به شمار می آید. ازاین رو انرژی های نو برای ایرانی ها به اصطلاح نو هستند، چون كه ما در بسیاری موارد ذیل دانش بومی خود از آنها بهره برده ایم.
رئیس پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی تصریح كرد: بحث انرژی باید سرلوحه اقدامات و توجهات ما باشد و ما حتی در سال سخت اقتصادی جاری كه با تحریم های ناجوانمردانه و هم مسئله جبران خسارت سیل روبه رو هستیم، هم باید به مسئله انرژی و استفاده درست از آن توجه ویژه نشان دهیم.
لیاقتی در همین زمینه اضافه كرد: درسی كه از سیل اخیر گرفتیم، این بود كه مدیریت بحران را بعنوان یك علم بشناسیم و یادمان باشد در زمان بلایای طبیعی حرف اول و آخر را باید نهاد هلال احمر بزند؛ در آینده باید سازوكار واقعی مدیریت بحران داشته باشیم و به دانشگاه ها هم باید این فرصت داده شود كه مدیریت بحران را بعنوان علم ویژه بشناسند.
وی با اشاره به مركز مدیریت بحران و بلایای طبیعی وابسته به پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور ظرفیت ویژه این دانشكده در زمینه مدیریت بحران را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: پژوهشكده شبكه و مدیریت توزیع برق و مركز استحصال آب های غیرمتعارف هم در پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور فعال می باشند و دانشكده عمران، آب و محیط زیست هم فوراً در زمینه انجام تحقیقات پیرامون سیلاب اخیر اعلام آمادگی كرده است.
لیاقتی در پایان، برگزاری هفتمین كنفرانس ملی و نخستین كنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر و تولید پراكنده ایران را افتخاری برای پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی دانست و ابراز امیداوری كرد به دنبال برگزاری این كنفرانس فصل جدیدی در حوزه انرژی های تجدیدپذیر آغاز شود.
به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، هفتمین كنفرانس ملی و نخستین كنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر و تولید پراكنده ایران، ۲۱ الی ۲۳ خرداد ماه امسال در پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد.
برگزاركنندگان این كنفرانس دانشكده مهندسی مكانیك و انرژی دانشگاه شهید بهشتی، سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا)، شركت مادر تخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران توانیر، گروه صنعتی مپنا و پژوهشگاه نیرو هستند.1398/01/27
21:00:29
5.0 / 5
4952
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی