چشم انداز معاونت علمی ریاست جمهوری از تهران به عنوان یك شهر هوشمند؛

شكوفایی كسب و كارها در كارخانجات نوآوری شهر، كل ظرفیت فناوری در اختیار شهرداری

شكوفایی كسب و كارها در كارخانجات نوآوری شهر، كل ظرفیت فناوری در اختیار شهرداری به گزارش لینك بگیر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور طی سخنانی به تشریح برخی خصوصیت های یك شهر هوشمند پرداخت و ضمن اعلام اینكه تهران در جمع ۵۰ شهر برتر فناور و هوشمند قرار دارد، اظهار داشت: در آینده می توان كل شهر را نرم افزاری كرد؛ به صورتی كه كل ظرفیت فناوری كشور در اختیار شهرداری بوده و نگرش فیزیكی در این ارتباط وجود نداشته باشد.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، سورنا ستاری با اشاره به تحول مفهوم پارك های علم و فناوری در شهر خلاق و فناور، اظهار نمود: نسل جدید پارك های فناوری به این سمت می رود كه همه خدمات خویش را بدون محدودیت به تمامی استارتاپ های شهر عرضه دهد؛ پارك های علم و فناوری در داخل شهرهای خلاق، یك منطقه نوآوری ایجاد می كنند و استارتاپ ها از خانه هم می توانند در این محدوده خدمت دریافت نمایند.
وی ضمن اشاره به عبارت «آموزش تا لحظه مرگ»، توضیح داد: با عنایت به اینكه آموزش و مفاهیم آن در آینده به صورت كلی متحول می شود و دوره های دبستان، راهنمایی، دبیرستان و حتی دانشگاه ها روند تغییر یافته ای به خود می گیرند، از این رو درصدد هستیم كه آماده این تحولات باشیم. موضوعی حالا در حال ترویج است كه می توان از آن «آموزش تا لحظه مرگ» یاد كرد؛ مردم بزودی قادرند با وسایل و اپلیكیشن های جدید كار كنند و تمامی نیازهایشان را برطرف كنند كه البته این كار نیاز به فرهنگ سازی دارد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان این كه شهر خلاق با عرضه مفهومی نوین از آموزش، شهروندان را در راه نوآوری و خلاقیت رهنمون می كند، افزود: آموزش در آینده ای نه چندان دور صرفاً به شیوه های سنتی محدود نیست و فرایند آموزش، از بدو تولد تا لحظه مرگ در جریان خواهد بود. بر همین اساس، شهر خلاق با شیوه های نوین همواره شهروندان را در فرایند آموزش قرار می دهد و همواره آنان را با مفهوم تازه ای در حوزه نوآوری و فناوری آشنا می كند.
ستاری ضمن اشاره مجدد به برطرف شدن نیازهای مردم از راه كار با وسایل و اپلیكیشن های جدید، تصریح كرد: در همین راستا مبحث شهر هوشمند عرضه می شود كه نشان داده است چالش ها به واسطه فناوری ها برطرف خواهد شد.
«تهران» در جمع ۵۰ شهر برتر فناور و هوشمند
وی سپس به قابلیت های پایتخت برای هوشمند شدن اشاره نمود و اظهار داشت: طبق گزارش شاخص های جهانی نوآوری، تهران یكی از پنجاه شهری است كه قابلیت تبدیل شدن به شهر هوشمند را دارد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطرنشان كرد: كمتر شهری وجود دارد كه این همه دانشجویان مستعد و جوان و پتانسیل خدماتی داشته باشد؛ جرم علمی و جرم نیروی انسانی متخصص و جوان پتانسیل های خوبی هستند كه می توان روی آنها سرمایه گذاری كرد.
ستاری با تاكید بر اینكه در جهت تحقق شهر هوشمند كارخانجات نوآوری در تهران تأسیس می شود، توضیح داد: كارخانجات نوآوری مركز تجمع استارتاپ ها و شركت های نوآوری هستند كه مقرر است قراردادهای جانبی را در جهت عرضه خدمات به مردم منعقد كنند.
زیست بوم نوآوری دروازه ورود به شهر هوشمند است
وی تصریح كرد: با شكل گیری زیست بوم كارآفرینی و نوآوری و نقش آفرینی بخش خصوصی، شهر هوشمند شكل می گیرد و به بستری برای بروز و شكوفایی نوآوری و خلاقیت شهروندان خود بدل می شود.
رئیس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان با بیان این كه تمامی تهران باید با تبدیل شدن به شهر هوشمند، به بستر خلاقیت و نوآوری بدل شود، اظهار نمود: تمامی بخش های شهر باید به مثابه یك پارك علم و فناوری، به بستری مساعد برای توسعه خلاقیت و نوآوری های جوانان تحصیل كرده و حركت آنها در راه كارآفرینی تبدیل گردد.
ستاری همینطور تاكید كرد: فرهنگ سرمایه گذاری خطرپذیر، شكل گیری مراكز رشد، شتاب دهنده ها و مراكز فناوری بر بستر شهر هوشمند باید به كمك شكل گیری و شكوفایی كسب و كارها بیاید. كل شهر یك پارك فناوری است، چیزی كه بعنوان "شهر خلاق" از آن سخن می گوئیم، این است كه هر جوانی در تهران بتواند ایده اش را پیاده و سرمایه گذار آنرا هم پیدا كند.
بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاری با بیان این كه نگاه پارك ها در شهر هوشمند نرم افزاری است، افزود: به عبارت دیگر، دانشگاه ها در آینده محصور به دیوارها نخواهند بود، بلكه جزئی از جامعه و مبلمان شهری هستند. پارك های فناوری هم دیگر محصور به دیوارها نخواهند بود و می توان كل شهر را نرم افزاری كرد؛ همینطور كل ظرفیت فناوری كشور هم در اختیار شهرداری است و در این رابطه نگرش فیزیكی وجود ندارد.
پایان پیام


1398/01/17
14:59:58
5.0 / 5
4678
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی