عذرخواهی آی بی ام به علت پرسیدن سوال نژادپرستانه

عذرخواهی آی بی ام به علت پرسیدن سوال نژادپرستانه به گزارش لینك بگیر در یك پرسشنامه شغلی شركت آی بی ام سوالی درباره نژاد متقاضیان وجود داشت و همین امر واكنش های زیادی در شبكه اجتماعی توئیتر به وجود آورد.به گزارش لینك بگیر به نقل از تلگراف، شركت «آی بی ام» مجبور به عذرخواهی از متقاضیان شغلی شد.
در یك درخواست آنلاین برای یك موقعیت شغلی در شركت آی بی ام، بخشی بود كه درباره نژاد متقاضیان از آنها سوال می كرد. در این بخش از فرد پرسید شده بود كه سفیدپوست، سیاه پوست، سرخ پوست یا زردپوست است.
درهمین راستا «الكس گائو» یك مهندس نرم افزار تصویری از این فرم را در توئیتر منتشر نمود.
آی بی ام ادعا می كند وب سایت استخدام نیروی آن به صورت موقت و به صورت نامناسب اطلاعاتی درباره قومیت متقاضی شغلی سوال كرده است. این سوال حذف گردیده است و شركت ادعا می كند قومیت یا نژاد فرد، هیچ تاثیری در فرایند استخدام ندارد.
سخنگوی این شركت در این باره می گوید: آی بی ام از دیرباز تمام اشكال نژادپرستی را نفی می كند. ما اقدامات لازم را انجام می دهیم تا این اتفاق دوباره تكرار نشود.
بهرحال این رویداد در حالی اتفاق افتاده كه آی بی ام نرم افزار جدیدی طراحی نموده تا رفتارها و عملكردهای نژادپرستانه غیر آگاهانه را در شركت ها از بین ببرد.

1397/12/09
16:18:14
5.0 / 5
4578
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی