قرص خواب دروازه مبتلاشدن به زوال عقل است؟

قرص خواب دروازه مبتلاشدن به زوال عقل است؟ لینک بگیر: خراسان رضوی افراد سفیدپوستی که قرص های خواب مصرف می کنند 80 درصد بیشتر در معرض مبتلاشدن به زوال عقل قرار دارند.


به نقل از هلث، قرص های خواب، دارویی مفید برای افرادی است که مشکل خواب دارند اما نتایج تحقیقات جدید نشان داده است که این دارو جنبه منفی خودرا نیز دارد.
بتازگی دانشمندان دریافتند که قرص های خواب رایج می توانند خطر مبتلاشدن به زوال عقل را به میزان قابل توجهی بالا برند. آنان در مطالعه خود که در مجله بیماری آلزایمر انتشار یافت، افزایش ریسک ۷۹ درصدی هشدار دهنده را گزارش کردند.
پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا-سانفرانسیسکو این مطالعه را برای درک تأثیر قرص های خواب بر روی شناخت در افراد مسن انجام دادند. آنان می خواستند ارتباط بین مصرف داروهای خواب و زوال عقل را طی ۱۵ سال در میان کاربران مشخص کنند.
پژوهشگران ۳۰۶۸ فرد مسن (۴۲ درصد سیاه پوست و ۵۸ درصد سفیدپوست) بدون زوال عقل که خارج از خانه های سالمندان زندگی می کردند را دنبال کردند. آنان به مدت ۹ سال در مطالعه سلامت، پیری و ترکیب بدن ثبت نام کردند و میانگین سنی شرکت کنندگان ۷۴ سال بود.
در طول مطالعه، ۲۰ درصد از شرکت کنندگان به زوال عقل مبتلا شدند. با تحلیل و بررسی داده ها، گروه تحقیق دریافت که شرکت کنندگان سفیدپوستی که اغلب یا حدودا همیشه از قرص های خواب برای مساعدت با استراحت و خواب خود استفاده می کردند، ۷۹ درصد بیش از افرادی که داروی خواب آور مصرف نمی کردند، به زوال عقل مبتلا شدند.
بااینکه گروه تحقیقاتی احتمال مشابهی برای مبتلاشدن به زوال عقل را در شرکت کنندگان سیاه پوست پیدا کرد اما آنها روی این مساله تمرکز نکردند برای اینکه مصرف قرص های خواب در میان آنها بطور قابل توجهی کم بود.
محقق ارشد این تحقیق، یو لنگ، دکترای بخش روانپزشکی و علوم رفتاری دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو (UCSF) اظهار داشت: تفاوت ها ممکنست به وضعیت اجتماعی-اقتصادی نسبت داده شود. شرکت کنندگان سیاه پوستی که به داروهای خواب دسترسی دارند ممکنست یک گروه منتخب با وضعیت اجتماعی-اقتصادی بالا باشند همین طور ممکنست تعدادی از داروهای خواب با خطر بالاتر زوال عقل نسبت به سایرین مرتبط باشند.


در این تحقیق مشخص شد که شرکت کنندگان سفیدپوست سه برابر بیش از همتایان سیاه پوست خود احتمال دارد قرص های خواب آور حدود ۵ تا ۱۵ بار در ماه مصرف کنند.
قرص های خواب آوری که شرکت کنندگان استفاده کردند شامل آرام بخش-خواب آور امبین (Ambien)، بنزودیازپین ها ازجمله تریازولام (Halcion)، فلورازپام(Dalmane) و تمازپام (Restoril) همین طور داروهای ضدافسردگی ترازودون Oleptro و Desyrel بود.
از آنجا که این یافته ها فقط در مورد افراد سفیدپوست اعمال می شود، پژوهشگران گفتند که می تواند عوامل محرک دیگری برای زوال شناختی در بین جمعیت عمومی وجود داشته باشد.
استفاده مکرر از داروهای خواب با افزایش ریسک زوال عقل در بزرگسالان مسن سفیدپوست مرتبط بود بدین سبب تحقیقات بیشتر برای تعیین مکانیسم های اساسی مورد نیاز است.
برمبنای آخرین آمار موجود در وب سایت مراکز کنترل و پیش گیری از بیماری (CDC)، حدود ۸.۴ درصد از بزرگسالان آمریکایی هر روز یا بیشتر روزها در سال ۲۰۲۰ داروهای خواب مصرف می کردند. زنان (۱۰.۲درصد) نسبت به مردان (۶.۶ درصد) داروی خواب بیشتری مصرف می کنند.
در همین حال، برآوردهای فعلی حاکی از آنست که حدود ۵.۸ میلیون نفر در ایالات متحده به بیماری آلزایمر و زوال عقل مرتبط هستند. از این رقم، طبق آمار مراکز کنترل و پیش گیری از بیماری، حدود ۵.۶ میلیون مورد مربوط به افراد ۶۵ سال و بالاتر است.
کارشناسان می گویند: داروهای خواب که اغلب به عنوان آرام بخش- خواب آور طبقه بندی می شوند فقط باید برای مقابله با بی خوابی کوتاه مدت استفاده شوند. درمان شناختی رفتاری ممکنست برای مشکلات خواب طولانی مدت بهتر عمل کند.
منبع:

1401/11/13
16:29:50
0.0 / 5
191
تگهای خبر: تحقیقات , دانش , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی